بهار – فنر – چشمه روسیه منابع پوتین

بهار – فنر – چشمه: روسیه منابع پوتین عربستان ولادیمیر عربستان سعودی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی عده‌ای قانون شکن و فرقه‌گرا در خیابان پاسداران فاجعه آفریدند / محسنی اژه‌ای

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به اتفاق خیابان گلستان هفتم منطقه پاسداران گفت: با کمال تاسف عده‌ای قانون شکن و فرقه گرا و افرادی که تظاهر به دیانت می کنند آمدند و د

عده‌ای قانون شکن و فرقه‌گرا در خیابان پاسداران فاجعه آفریدند / محسنی اژه‌ای

محسنی اژه ای: عده ای قانون شکن و فرقه گرا در خیابان پاسداران فاجعه آفریدند

عبارات مهم : قانون

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به اتفاق خیابان گلستان هفتم منطقه پاسداران گفت: با کمال تاسف عده ای قانون شکن و فرقه گرا و افرادی که تظاهر به دیانت می کنند آمدند و در خیابان پاسداران فاجعه آفریدند، در بین مردم ایجاد نگرانی و وحشت کردند و مردم از کسب و کارشان بازماندند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در یکصد و بیست و پنجمین نشست خبری اش اظهار کرد: اتفاق اخیر سقوط هواپیما همه مردم و کشور ما را داغدار کرد و شصت و چند نفر از عزیزان را از دست دادیم.

وی ادامه داد: با تلاش همه مسولان به لحاظ شرایط مکانی و هوا نتوانسته اند همه اجساد را تا به امروز پیدا کند.

عده‌ای قانون شکن و فرقه‌گرا در خیابان پاسداران فاجعه آفریدند / محسنی اژه‌ای

معاون اول قوه قضاییه در ادامه گفت: با کمال تاسف عده ای قانون شکن و فرقه گرا و افرادی که تظاهر به دیانت می کنند آمدند و در خیابان پاسداران فاجعه آفریدند، در بین مردم ایجاد نگرانی و وحشت کردند و مردم از کسب و کارشان بازماندند. تعرض مستقیم به پاسداران امنیت شد و تعدادی از ماموران نیروی انتظامی در اثر شرارت داعش گونه این مجرمین شهید شدند که تسلیت می گویم.

محسنی اژه ای گفت: درخواست این بود که قوه قضاییه با مجرمین برخورد کند که این کار با سرعت جلو می رود و افرادی که نیروی انتظامی شناسایی و دستگیر کرده بازداشت هستند و تعدادی قاضی و بازپرس به این عنوان تخصیص داده شده است یافته اند.

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به اتفاق خیابان گلستان هفتم منطقه پاسداران گفت: با کمال تاسف عده‌ای قانون شکن و فرقه گرا و افرادی که تظاهر به دیانت می کنند آمدند و د

وی یادآور شد: بعد از ظهر 30 بهمن اتفاق رخ داد، چهارشنبه گذشته کیفرخواست پرونده یکی از این افراد که واضح بود و اعتراف داشت صادر شد و پنج شنبه به دادگاه ارسال شد و در کمترین وقت ممکن محاکمه وی شروع می شود.

وی بیان کرد: هر پرونده ای که تشکیل می شود ممکن است در ذهن مردم این باشد که زمانی که جرم روشن است بعد جنایت مشخص است و یک روز هم نباید معطل باشد، در صورتی که باید بگویم مقررات آیین دادرسی داریم و یکسری محدودیت هایی است که دادگاه های بدوی و تجدیدنظر الزام دارند وقت هایی را رعایت کنند و این عنوان دست قاضی نیست که حتی اگر محرز باشد همان روز بتواند پرونده را به دادگاه بفرستد و مقرراتی وجود دارد که بازپرس ملزم به رعایت است و اگر رعایت نکند خاطی است.

محسنی اژه ای ادامه داد: در چنین اتهاماتی گرفتن وکیل الزامی است و اگر محکوم علیه وکیلی دارد باید معرفی کند وگرنه باید وکیل تسخیری بگیرد. در این فرایند قانون وقت قرار داده که باید حداقل ها را رعایت کرد. اگر در دادگاه بدوی اعتراص نشد حکم قطعی می شود و در غیر این صورت به تجدیدنظر می رود.

عده‌ای قانون شکن و فرقه‌گرا در خیابان پاسداران فاجعه آفریدند / محسنی اژه‌ای

وی تاکید کرد: ما نهایت تلاشمان را می کنیم که رعایت شود و از انصاف و حق دور نشود و نه فقط در مورد این فردی که افرادی را شهید کرده بلکه تمام کسانی که در این جرم و جنایات شرکت و مباشرت داشتند، تحت تعقیب قرار گرفته یا می گیرند و محاکمه می شوند. افرادی که در صحنه بودند مسبب بودند ولو به علت سببیت شناسایی و تحت تعقیب هستند. در این اتفاق در روز اول تعدادی دستگیر می شوند و بعدا تحقیق می شود و کسانی که ضرورت نداشته باشد تعدادی از آنها ازاد می شوند. اگر به قرار مجرمیت برسد تعداد آنها را دقیق می گویم؛ لیکن کسانی که آزاد می شوند یا بی گناه اند و یا گناهکار، ولی الزاما ضرورت ندارد در زندان باقی بمانند.

واژه های کلیدی: قانون | خیابان | دادگاه | محسنی اژه ای | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs