بهار – فنر – چشمه روسیه منابع پوتین

بهار – فنر – چشمه: روسیه منابع پوتین عربستان ولادیمیر عربستان سعودی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری بدترین بازی‌های ۱۵ ستاره سینمای کشور عزیزمان ایران (قسمت اول)

در این مطلب، راجع به بدترین بازی کارنامه ۱۲ بازیگر نوشته ایم. ملاک کلی انتخاب، فیلم هایی هستند که کارگردانی شاخص آن را ساخته و احتمالا به موفقیت آن امید می رفته

بدترین بازی‌های ۱۵ ستاره سینمای کشور عزیزمان ایران (قسمت اول)

بدترین بازی های ۱۵ ستاره سینمای کشور عزیزمان ایران (قسمت اول)

عبارات مهم : تهرانی

در این مطلب، راجع به بدترین بازی کارنامه ۱۲ بازیگر نوشته ایم. ملاک کلی انتخاب، فیلم هایی هستند که کارگردانی شاخص آن را ساخته و احتمالا به موفقیت آن امید می رفته هست. دیگر ملاک، فیلم هایی است که بازیگر در وقت شهرت آن را بازی کرده هست. بنابراین عنوان بدترین بازی به وقت شهرت آنها بر می گردد، نه پیش از آن.

به گزارش هفت صبح، در این مطلب، راجع به بدترین بازی کارنامه ۱۲ بازیگر نوشته ایم. ملاک کلی انتخاب، فیلم هایی هستند که کارگردانی شاخص آن را ساخته و احتمالا به موفقیت آن امید می رفته هست. دیگر ملاک، فیلم هایی است که بازیگر در وقت شهرت آن را بازی کرده است.

بنابراین عنوان بدترین بازی به وقت شهرت آنها بر می گردد، نه پیش از آن؛ و در بخش بعد به دیگر بازی های بد آنها اشاره شده. این که بازی های بد چه تاثیری روی کارنامه بازیگر داشته هست، آیتم بعدی گزارش را شکل می دهد. در ضمن به طور کلی توضیح داده ایم آیا بعضی فیلم ها، تبدیل به بدترین بازی این ستاره های سینمای ما شده است است.

حمید فرخ نژاد

بدترین بازی: تگزاس

چرا بدترین است؟ شخصیت فرخ نژاد جهت خنداندن مخاطب زیاد از حد کاریکاتوری هست؛ چه در نوع حرف زدن و چه حرکاتی که انجام می دهد. به اسم فیلم کمدی نمی توان هر کاری کرد؛ مخاطب خیلی سریع متوجه ضعف و ایراد بازیگر می شود.

چه موقعیتی داشت؟ حمید فرخ نژاد در سال های اخیر اوج و پایین زیاد داشته و از روزهای اوج دور بوده هست. گیشه موفق «گشت ۲» (به رغم بازی نه چندان خوب) و «خوب، بد، جلف» بار دیگر نام او را سر زبان ها انداخت. «تگزاس» می توانست در کنار گیشه، یک بازی خوب از فرخ نژاد را به همراه داشته باشد که تبدیل به نقطه منفی کارنامه او شده.

تاثیر روی کارنامه: فرخ نژاد می تواند با یک نقش خوب خاطره بازی بدش را به فراموشی بسپارد. او پیش تر چنین کرده است.

دیگر بازی های بد: غالب نقش های بد فرخ نژاد متعلق به دهه نود هست؛ از جمله «گشت ۲»، «مشکل گیتی»، «یاسین» و «مردن به وقت شهریور».

شهاب حسینی

بدترین بازی: طعم شیرین خیال

بدترین بازی‌های ۱۵ ستاره سینمای کشور عزیزمان ایران (قسمت اول)

چرا بدترین است؟ یک بازی اغراق شده است در نقش استاد دانشگاه؛ کسی که عاشق محیط زیست است و شاگردانش را جهت تدریس به جای کلاس، به دل کویر می برد. ابایی ندارد به شاگردش در میان جمع ابراز علاقه کند و … شهاب حسینی که متخصص بازی های درونگرا هست، جلوی دوربین کمال تبریزی فقط راه می رود و بلند بلند حرف می زند.

چه موقعیتی داشت؟ سال ۹۳ که شهاب حسینی «طعم شیرین خیال» را بازی کرد، تبدیل به صورت ای محبوب شده است بود و ردای سوپراستاری به تن داشت.

تاثیر روی کارنامه: شهاب حسینی باهوش تر از آن است که هنگامی که یک بازی بد در فیلمی بد رقم زده، آن را تکرار کند. حسینی خیلی سریع پا به مسیر درست گذاشت که گزینش «فروشنده» و «شهرزاد» اوج آن است.

دیگر بازی های بد: «من و زیبا» و «حوض نقاشی» از جمله بازی های بد شهاب حسینی در روزگاری است که او به بازیگری صورت بدل شده است هست. در دورانی که هنوز استار نشده بود، نقش بد کم ندارد از جمله «زهر عسل»، «قتل آنلاین»، «الهه زیگورات» و …

بهرام رادان

بدترین بازی: یکی از ما دو نفر

چرا بدترین است؟ دلیل مهم به کیفیت بد «یکی از ما دو نفر» بر می گردد که می خواهد نمایش توانمندی اراده دختر قهرمان فیلم باشد ولی در این مسیر بقیه را فدا می کند! کاراکتر رادان هم جهت این که به خدمت نشانه مهم فیلم دربیاید، مردی است هوس باز و خودکامه که البته در مسیر عشق، اصلاح می شود! این شخصیت همه ابزار مورد نیاز جهت بدن شدن یک بازیگر را داراست؛ از واکنش‌ها تا دیالوگ های اغراق شده.

چه موقعیتی داشت؟ بهرام رادان خیلی سریع ستاره شد.

تاثیر روی کارنامه: در سالی که «یکی از ما دو نفر» را بازی کرد (۱۳۸۹) به نقش خوب نیاز داشت که این نقش ضربه ای به کارنامه اش زد. فیلم های قبلی رادان «زادبوم»، «تردید» و «راه آبی ابریشم» به رغم بازی خوب او فرجام خوبی نداشتند.

دیگر بازی های بد: رادان در «آبی» و «نقش نگار» هم که یکی متعلق به دوران ابتدایی شروع فعالیتش است و دیگری را در سال های اخیر بازی کرده، حضوری ناموفق دارد.

هدیه تهرانی

بدترین بازی: آبی

در این مطلب، راجع به بدترین بازی کارنامه ۱۲ بازیگر نوشته ایم. ملاک کلی انتخاب، فیلم هایی هستند که کارگردانی شاخص آن را ساخته و احتمالا به موفقیت آن امید می رفته

چرا بدترین است؟ هدیه تهرانی که با وسواس به پیشنهادها جواب می داد، با «آبی» نخستین گزینش بدش را رقم زد. فیلم حمید لبخنده نمایشی ضعیف از مسئله تلکه کردن پسرها با ابزاری به نام مهریه بود و تهرانی در نقش دختر دغل داستان، وقت عرض اندام در این نقش نداشت. او با بهره گیری از کلیشه های این جور کاراکترها، نمایشی ضعیف از خود به نمایش گذاشت.

چه موقعیتی داشت؟ از معدود بازیگرانی است که به رغم وجود پیشنهادهای وسوسه برانگیز صبر کرد تا با آن نقش که همه جوره به دلش می نشیند وارد سینما شود. هدیه تهرانی با «سلطان» پا به سینما گذاشت و با بازی در «قرمز»، «سیاوش» و «شوکران» تبدیل به سوپراستار شد. «آبی» هیچ نسبتی با نقش های قبلی اش نداشت.

تاثیر روی کارنامه: تهرانی بعد از این فیلم در دو فیلم گیشه ای دیگر هم بازی کرد ولی خیلی سریع به مسیر مهم بازگشت و سال ها در اوج بود.

دیگر بازی های بد: در میان نقش های متاخر، «پل چوبی» بدترین بازیه هدیه تهرانی هست؛ فیلمی که می توانست خاطرات خوش روزهای اوج را تکرار کند.

رضا عطاران

بدترین بازی: آب نبات چوبی

چرا بدترین است؟ رضا عطاران پیش عامه مخاطبان به عنوان یک بازیگر کمدی آشنا می شود. او جهت برداشتن این برچسب گاهی سراغ نقش های جدی نیز می رود. «آب نبات چوبی» یکی از همین دورخیرها است که به دلایل متفاوت جواب نداد. نقش یک آدم کاملا سیاه که دست به قتل هم می زند، اجرایی بد داشت و عطاران نتوانست از بعد آن بربیاید.

چه موقعیتی داشت؟ رضا عطاران سال ۹۴ این فیلم را بازی کرد و در اوج محبوبیت قرار داشت. با این حال «آب نبات چوبی» در گیشه شکست خورد و نام عطاران که معمولا فیلم هایش پرفروش می شوند، به آن کمک نکرد.

تاثیر روی کارنامه: رضا عطاران بازیگر محبوبی هست؛ بازی بد او در «آب نبات چوبی» تاثیری منفی بر این محبوبیت نگذاشت. فقط نقشی بد به کارنامه اش اضافه شد. از آن سو باعث شد در گزینش های بعدی طوری عمل کندکه بین او و هوادارانش فاصله نیفتد.

دیگر بازی های بد: رضا عطاران در سال های ابتدایی ورود به سینما نقش بد کم ندارد. بعد از ستاره شدن هم نتوانست از چند نقش بد فرار کند؛ از جمله «هر چی خدا بخواد»، «اخلاقتو خوب کن» و «گینس».

حامد بهداد

بدترین بازی: چه خوبه که برگشتی

بدترین بازی‌های ۱۵ ستاره سینمای کشور عزیزمان ایران (قسمت اول)

چرا بدترین است؟ شخصیت حامد بهداد در فیلم داریوش مهرجویی، کاریکاتورگونه است و به عنوان نمونه قرار است به بخشی از مردمان جامعه کنایه بزند. آنها که اهل تجدد هستند ولی در خلوت دست به کارهای دیگر می زنند. حامد بهداد جهت شکل دادن به شخصیت دکتر، از ملاحت ذاتی و شمایل محبوب پیشین استفاده کرده بود ولی گریم و بازی اغراق شده، پاشنه آشیل نقش بودند.

چه موقعیتی داشت؟ حامد بهداد خیلی سریع به شهرت رسید و توانست نام خود را سر زبان ها بیندازند. او در وقت بازی در «چه خوبه که برگشتی» بازیگری محبوب بود.

تاثیر روی کارنامه: عدم پذیرش این نقش از سوی قاطبه مخاطبان، باعث شد بهداد به نقش های جدی فکر کند. عالی ترین نقش آفرینی او در «آرایش غلیظ» و «سد معبر» اتفاق افتاده هست. او در کمدی «مارموز» هم بازی کرده که در لحظاتی خوب ظاهر شده.

دیگر بازی های بد: حامد بهداد چند نقش بد در کارنامه اش حک شده است از جمله «کیمیا و خاک»، «بیداری»، «پرتقال خونی»، «بی تابی بیتا» و «هیهات».

در این مطلب، راجع به بدترین بازی کارنامه ۱۲ بازیگر نوشته ایم. ملاک کلی انتخاب، فیلم هایی هستند که کارگردانی شاخص آن را ساخته و احتمالا به موفقیت آن امید می رفته

واژه های کلیدی: تهرانی | بازیگر | کارنامه | بازیگری | بازیگران | حامد بهداد | رضا عطاران | شهاب حسینی | بهرام رادان | هدیه تهرانی

بدترین بازی‌های ۱۵ ستاره سینمای کشور عزیزمان ایران (قسمت اول)

بدترین بازی‌های ۱۵ ستاره سینمای کشور عزیزمان ایران (قسمت اول)

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs